
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Max Supply Voltage | 18 V |
| Number of Drivers | 2 |
| Number of Outputs | 2 |
| Rise Time | 12 ns |
| Fall Time | 12 ns |
| Output Current | 4 A |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Configuration | HighSide, LowSide |
| Schedule B | 8543709655 |
| Turn-On Delay Time | 38 ns |
| Contact Plating | Tin |
| Lead Free | Contains Lead |
| Nominal Supply Current | 1.4 mA |
| Max Output Current | 4 A |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Number of Channels | 2 |
| Power Dissipation | 2.77 W |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Number of Pins | 16 |
| Propagation Delay | 54 ns |
| Approvals | CSA, UR, VDE |
| Radiation Hardening | No |
Stock: 10
Distributors
pcbx
Unit Price$3.56506
Ext.Price$3.56506
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.56506 | $3.56506 |
| 10 | $3.03898 | $30.38980 |
| 25 | $2.82278 | $70.56950 |
| 50 | $2.62196 | $131.09800 |
| 100 | $2.43548 | $243.54800 |
| 300 | $2.36076 | $708.22800 |
| 500 | $2.28833 | $1144.16500 |
| 1000 | $2.22227 | $2222.27000 |
